Główna Usługi OpenSource Outsourcing Sieci Kontakt
Czy w Twojej firmie masz więcej niż jeden komputer? Czy Twoi użytkownicy potrzebują dostępu do Internetu? Nie chcesz kupować kilku drukarek dla każdego w biurze? To wszystko zapewnia Ci odpowiednio zaprojektowana i wykonana sieć. Nie ważne, czy chcesz połączyć dwa, czy dwa tysiące komputerów. Zrobimy to dla Ciebie!
Chcesz, aby Twoje komputery funkcjonowały bezbłędnie? Pomożemy Ci to osiągnąć dzięki usprawnieniu działania ich w Twojej firmie czy domu. Nasze wieloletnie doświadczenie może działać na Twoją korzyść. Zaopiekujemy się Twoimi komputerami.
Twój komputer zamilkł jak zaklęty? Co teraz zrobić? Co z danymi na jego dyskach? Przecież tyle czasu działał bez zarzutu. Czy wszystko stracone?

Sieci bezprzewodowe to w ostatnich latach coraz bardziej powszechne zjawisko. Hotele, lotniska, restauracje i kawiarnie czy nawet skwery i place czy stacje benzynowe to miejsca, w których istnieje możliwość bezprzewodowego dostępu do Internetu. Z drugiej strony prawie każdy nowy laptop czy PDA, a ostatno nawet telefony komórkowe są wyposażane w karty bezprzewodowe WLAN. Dzięki upowszechnianiu się sieci bezprzewodowych ceny kart i akcesoriów WLAN spadają z dnia na dzień. Pozwala to nawet najmniejszym firmom i osobom prywatnym cieszyć się nieskrępowanym kablami dostępem do Internetu czy zasobów sieci lokalnej. Stwarza to nowe możliwości w aranżacji biur, rozbudowie istniejących już sieci bez kucia w ścianach czy bezproblemowym łączeniu budynków nawet na znaczne odległości. No dobrze, ale co z bezpieczeństwem? Wiadomo, że nie ma rozwiązań bezpiecznych w 100%, jednak nie należy popadać w paranoję. Przy zachowaniu nawet elementarnych zasad bezpiecznego użytkowania oraz właściwej konfiguracji można osiągnąć znakomite rezultaty bez uszczerbku funkcjonalności.

Mobilni użytkownicy Internetu tacy jak biznesmeni czy przedstawiciele handlowi bardzo czesto korzystają z usług hoteli, czy pensjonatów. Również użytkowniy prywatni coraz częściej na urlop zabierają ze sobą laptopy by będąc w pensjonacie czy hotelu mieć kontakt z rodziną czy znajomymi. Właśnie z myślą o takich obiektach nasza firma wraz z liderem rynku rozwiązań sieciowych stworzyła autorskie rozwiązanie bezpiecznego, bezprzewodowego dostępu do Internetu. Rozwiązanie to charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa, prostotą instalacji, łatwością rozbudowy, a przede wszystkim w odróżnieniu od rozwiązań konkurencyjnych niską ceną instalacji. Instalacja opracowanego przez naszą firmę rozwiązania umożliwia bezpieczne odseparowanie użytkowników wydzielonej sieci przewodowej i bezprzewodowej dostępnej dla klientów np. hotelu od infrastruktury sieci samego hotelu. Możliwe jest również ograniczenie maksymalnej prędkości przesyłu danych czy ograniczenie usług dostępnych w sieci (np. zablokowanie dostępu do zasobów P2P). Poprzez odpowiednie rozmieszczanie punktów dostępowych (Access Point) i ich konfigurację możliwe jest kształtowanie wykorzystania sieci. Od rozwiązań typu Free HotSpot - ogólnodostępny, darmowy punkt dostępu po rozwiązania płatne udostępniane tylko osobom uprawnionym np. tylko klientom hotelu czy restauracji.


Sieci lokalne to dziś juz prawie obowiązek w każdej firmie, a nawet domu. Oszczędzają czas i pieniądze, a właściwie zarządzane oszczędzają również nerwy ich użytkownikom. Współdzielenie zasobów sprzętowych takich jak drukarki, dyski, napędy optyczne, skanery czy możliwość jednoczesnej pracy wielu osób nad jednym projektem, dostęp do dokumentów, bazy adresowej czy dostęp do Internetu są zbawieniem dla każdego przedsiębiorcy. Jednak przy projektowaniu sieci należy zawsze pamiętać o ludziach, którzy będą z niej korzystać. Przecież sieć, to nie tylko metry kabli, ale przede wszystkim komputery. To od ich prawidłowej konfiguracji zależy czy praca będzie efektywna.

Internet jako ogólnodostępne medium informacyjne, a przede wszystkim narzędzie pracy uproszczające i znacznie przyspieszające komunikację międzyludzką jest dla sprawnie zarządzanej firmy tak samo ważne jak telefon. Ale jak podłaczyć Twoją sieć firmową czy komputer w domu do Internetu? Którą ofertę i którego operatora wybrać? Czy jest to bezpieczne? Jak nie dopuścić by pracownicy marnowali czasu spędzając go na oglądaniu coraz bardziej popularnych serwisów z filmami, nie ściągali z Internetu nielegalnego oprogramowania czy np. pornografii? Jak przed takimi zagrożeniami ochronić dziecko korzystające z komputera w domu? Mamy na to rozwiązania! Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a my dobierzemy rozwiązanie optymalne dla Ciebie!

 

Copyright © 2004 - 2018, ITKoncept. All rights reserved.

Główna | Usługi | Serwis | Zgłoszenia serwisowe | Szkolenia | Opensource | Outsourcing | Sieci | Usługi Internetowe | Kontakt